سیستم پرداخت اینترنتی بانک گردشگری
پاسخ به سوالات متداول


آیا این امكان وجود دارد كه برای انجام دادن عملیات در سایت هربار نیاز به وارد كردت تمامی اطلاعات كارت نباشد؟

 در صورتی كه شما دارای یكی از كارت‌های عضو شبكه شتاب باشید می‌توانید با عضویت در سایت، اطلاعات كارت‌ خود را ذخیره نموده و در تراكنش‌های بعدی از آن‌ استفاده نمایید.

چگونه می‌توان رسید تراكنش‌های انجام شده از طریق سایت از قبیل پرداخت قبض، انتقال وجه، خرید شارژ ایرانسل و ... را مجددا مشاهده كرد؟

با عضویت در سایت و اضافه كردن كارتی كه تراكنش از طریق آن صورت گرفته به لیست كارت‌ها می‌توان رسید تمامی تراكنش‌های صورت گرفته را از طریق منوی پیگیری كه بعد از ورود به سایت ظاهر می‌شود مشاهده و چاپ كرده و در صورت نیاز به پست الكرونیكی مورد نظر ارسال كرد.با انجام اين كار رسيد تراكنش‌هايي كه قبلا  توسط كارت مورد نظر صورت گرفته نيز قابل مشاهده مي‌باشد. لازم به ذكر است كه با حذف كارت از ليست كارت‌ها تراكنش‌هاي انجام شده توسط آن كارت ديگر قابل مشاهد نمي‌باشند.

بازگشت به ابتدای صفحه

نام کاربری مسدود شده برای فعال سازی مجدد آن چه باید كرد ؟

جهت رفع مسدودی حساب کاربری، به صفحه‌ی "كلمه عبور خود را فراموش كرده‌اید" مراجعه کرده و  با وارد كردن پست الكترونیكی و یكی از شماره كارت‌های ثبت شده در سایت یا وارد کردن شماره تلفن همراه وارد شده در سیستم و یکی از کارت های ثبت شده در سایت می توانید  رمز عبور خود را تغییر داده و حساب کاربری خود را از حالت مسدود خارج نمایید.
اگر اطلاعات پست الکترونیکی و کارت را پر نمایید در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، پست الکترونیکی حاوی لینک تغییر رمز برای شما ارسال  می شود. با وارد شدن به آن لینک می توانید رمز جدید خود را وارد کنید و حساب کاربری خود را از حالت مسدود خارج نمایید. .
اگر اطلاعات شماره تلفن همراه و کارت را پر نمایید در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، پیامکی حاوی کد فعالسازی به شماره همراه وارد شده  ارسال خواهد شد و با وارد کردن آن کد، می توانید رمز جدید خود را وارد کنید و حساب کاربری خود را از حالت مسدود خارج نمایید. .
توجه فرمایید در صورتی که در حساب کاربری که  مسدود شده است، کارت ثبت شده ایی وجود نداشته باشد، می توانید قسمت کارت را پر ننمایید.
لازم به ذكر است كه با انجام اين كار كليه ی اطلاعات كارت های ذخيره شده به جز شماره كارت از بين خواهد رفت.

نام کاربری فراموش شده است.

در صورتی كه نام كاربری خود را فراموش كرده‌اید می‌توانید به صفحه عضویت در سایت مراجعه كرده و اطلاعات این صفحه را توسط یكی از كارت‌هایی كه به نام كاربری فراموش شده متصل است تكمیل نمایید. پس از فشردن دكمه‌ی ثبت، نام كاربری متصل به این كارت نشان داده می‌شود.

چگونه می‌توان نام كاربری راتغییر داد؟

نام كاربری شما قابل تغییر نمی‌باشد . در صورتی كه تمایل دارید از نام كاربری دیگری استفاده نمایید، با نام كاربری مورد نظر در سایت ثبت نام نموده سپس كارت‌های خود را به نام كاربری جدید انتقال دهید.

رمز عبور فراموش شده است چگونه می‌توان آن را بازیابی كرد؟

جهت بازیابی رمز عبور فراموش شده به صفحه‌ی "كلمه عبور خود را فراموش كرده‌اید" مراجعه کرده و  با وارد كردن پست الكترونیكی و یكی از شماره كارت‌های ثبت شده در سایت یا وارد کردن شماره تلفن همراه وارد شده در سیستم و یکی از کارت های ثبت شده در سایت می توانید كلمه  رمز عبور خود را تغییر دهید.
اگر اطلاعات پست الکترونیکی و کارت را پر نمایید در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، پست الکترونیکی حاوی لینک تغییر رمز برای شما ارسال  می شود. با وارد شدن به آن لینک می توانید رمز جدید خود را وارد کنید.
اگر اطلاعات شماره تلفن همراه و کارت را پر نمایید در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، پیامکی حاوی کد فعالسازی به شماره همراه وارد شده  ارسال خواهد شد و با وارد کردن آن کد، می توانید رمز جدید خود را وارد کنید.
توجه فرمایید در صورتی که در حساب کاربری که رمز آن را فراموش کرده اید، کارت ثبت شده ایی وجود نداشته باشد، می توانید قسمت کارت را پر ننمایید.
لازم به ذكر است كه با انجام اين كار كليه ی اطلاعات كارت های ذخيره شده به جز شماره كارت از بين خواهد رفت.

بازگشت به ابتدای صفحه

چگونه می‌توان مشخصاتی كه درهنگام ثبت نام در سایت وارد شده را تغییر داد؟
با ورود به سایت و مراجعه به منوی ویرایش مشخصات می‌توان اطلاعاتی از قبیل نام‌و نام خانوادگی، پست الكترونیكی، رمز عبور و شماره تلفن همراه را تغییر داد.

چگونه می‌توان كارت جدیدی را به منوی انتخاب كارت اضافه كرد.؟

با مراجعه به منوی ویرایش كارت می‌توان كارت جدیدی را به لیست كارت‌ها اضافه كرده و یا اطلاعات كارت ثبت شده را ویرایش و یا حذف نمود.

قبضی از طریق سایت پرداخت شده است، آیا با ورود مجدد اطلاعات همان قبض و زدن دكمه پرداخت، مجددا پول از حساب كسر می‌شود؟

در صورتی كه قبض از طریق سيستم‌های پرداخت اين بانك پرداخت شده باشد پیغامی مبنی بر اینكه قبض قبلا پرداخت شده است دریافت می‌گردد و پول از حساب كسر نمی‌شود.  اما اگر قبض از طريق بانك ديگر پرداخت شده باشد مجددا پرداخت شده  و به حساب بستانكاری شما در سازمان مربوطه لحاظ مي‌شود.

كارت شارژ خریداری شده، پول از حساب كسر شده اما به هر دلیلی رمز و سریال كارت نمایش داده نشده است. چگونه می‌توان رمز و سریال كارت را مشاهده كرد؟

در صورتی كه شماره كارتی كه تراكنش از طریق آن صورت گرفته است را توسط نام كاربری خود در سیستم ثبت كنید می‌توانید از طریق منوی پیگیری كارت شارژ به اطلاعات مورد نیاز دست پیدا كنید.


بازگشت به ابتدای صفحه